

Підбір за параметрами (5)


на завтра


на завтра
Фініки
Фініки - це плоди фінікової пальми. Їх рідко вживають в їжу в свіжому вигляді. Найчастіше плоди присутні в раціоні у вигляді сухофруктів. Фініки дуже солодкі, смачні та поживні. Всього кілька сухофруктів в день компенсують добову потребу організму в міді, магнії і сірці. Батьківщиною фініків вважається Середній Схід. У раціоні місцевих жителів фініки присутні протягом століть. У деяких країнах продукту приписують властивості зміцнювати здоров'я і продовжувати молодість організму. За легендами, багато китайських довгожителів харчувалися виключно фініками. Фініки сушені незмінно рекомендують дієтологи і нутриціологи. Це корисний перекус, який позитивно впливає на організм. А ще фініки - це неймовірно смачно!
Де ростуть фініки
Фінікова пальма культивується людиною кілька століть. Історична батьківщина рослини знаходиться на Аравійському півострові. Деякі різновиди пальми можна зустріти тільки в Африці або на Канарах. Однак сьогодні зона культивування рослини істотно розширилася. Фінікові пальми можна побачити в США, Австралії, Латинській Америці, і Іспанії.
Культура вирощування фінікових пальм нерозривно пов'язана зі Сходом. Рослина вплинула на формування ландшафту, а також допомагала місцевому населенню виживати в умовах суворого клімату. Інші сільськогосподарські культури неминуче гинули під палючим сонцем. І тільки фінікова пальма плодоносила і забезпечувала стабільний урожай. Саме тому фініки називають «хліб пустелі», а пальму - «цариця оазису» і «дерево процвітання».
Як збирають фініки
На кожній плантації урожай збирають по-різному. Хтось збирає фініки вручну, хтось використовує для цих цілей спеціальне обладнання. Роботи проводяться на рівні крони пальми. Спочатку за допомогою важких і гострих ножів працівники видаляють шипи, після чого відбувається збір врожаю шляхом зрізання всього плодового кластера цілком.
Чим корисні фініки
Східні ласощі є лідером за вмістом вуглеводів серед інших сухофруктів. Калорійність сушених фініків 292 кКал на 100 грамів продукту, а вміст цукру перевищує 60%. Незважаючи на такий склад, цей продукт неймовірно корисний для організму. Пояснюється це унікальним складом. У фініках міститься рибофлавін, ніацин, пантотенова кислота. Ці компоненти стимулюють засвоюваність вуглеводів, регулюють рівень глюкози в крові. Користь фініків незаперечна, адже в них міститься більше 23 амінокислот. Таким складом не може похвалитися жоден інший сухофрукт або ягода. Також продукт багатий на вітаміни групи В, марганець, залізо, мідь.
Клітковина і пектин, що містяться в фініках, оказують позитивну дію на імунну і травну систему. Продукт посилює опірність організму дії бактерій і інфекцій, нормалізує перистальтику кишечника, покращує травлення. Незважаючи на високу калорійність, фініки не містять холестерин. А це означає, що їсти сухофрукти можна навіть при схудненні.
На Сході давно знають про користь фініків для людини. Вважається, що плоди фінікової пальми дають силу, підвищують витривалість, роблять людину активним і енергійним. За давнім повір'ям, фініки сушені збільшують тривалість життя і омолоджують організм.
Але це далеко не все, чим корисні фініки. Продукт містить калій і магній, необхідні для нормальної роботи серця. А наявність у складі селену робить фініки незамінним продуктом в раціоні людей із захворюваннями серцево-судинної системи.
Фініки сушені корисні вагітним і годуючим жінкам. Дослідження показали, що сухофрукти з плодів фінікової пальми містять унікальні стимулятори, які сприяють зміцненню м'язів матки в останні місяці вагітності. Отже, вагітність проходить легше, а ризик виникнення ускладнень після пологів скорочується. Більш того, фініки збагачують вітамінами молоко матері, що особливо важливо для малюка в перші місяці життя.
Які фініки корисні
На сьогоднішній день відомо більше тисячі сортів фініків. Вживають їх в сушеному, в'яленому вигляді. Часто фініки стають основою корисних десертів, сиропів, салатів, підлив. Плоди додають до м'яса, основних страв, випічки. Фахівці відзначили, які фініки корисні з усього різноманіття, тому на експорт йде всього кілька сортів. Їх об'єднують в дві групи:
- М'які сорти (Мазфаті, Кабкаб, Бархом, Хайянь) містять більше соку, ніж цукру. Ідеально підходять для в'ялення.
- Напівм'які сорти (Сайер, Рабі, Деккель Нур) більш щільні, з ніжною м'якоттю. Такі фініки частіше піддають сушінню.
Скільки фініків можна з'їсти на добу
У будь-якого продукту є дві сторони. І навіть незважаючи на помірну калорійність, фініки варто вживати в їжу помірно. Дієтологи і фахівці з харчування рекомендують з'їдати за добу не більше 10 сухофруктів. Цього буде достатньо, щоб заповнити нестачу вітамінів і амінокислот.
Купити з доставкою в Києві фініки на сайті АкваМаркет
Наша компанія пропонує замовити фініки в Києві за вигідними цінами. В наявності широкий асортимент продукції, яку постачають провідні виробники з різних країн. В онлайн-каталозі Ви можете вибрати і купити з доставкою китайські фініки без кісточок, королівські фініки з Ізраїлю, світлі або темні фініки з Ірану. АкваМаркет гарантує бездоганну якість продукції, дотримання умов зберігання і оперативну доставку товару в будь-який куточок країни. Різноманіття варіантів розфасовки дозволить підібрати упаковки, оптимальні для оптових і роздрібних замовників. Тим, хто замовляє фініки великою партією, гарантуємо приємні знижки.